Cerrahi Tedavi

Cerrahi Tedavi

İç Dudak Estetiği (Labioplasti)

Doğuştan gelen şikayetler arasında yer aldığı gibi, zaman içinde de ortaya çıkan şikayetlerden biridir. Bazı kadınlarda görülebilen rahatsızlıkta iç dudağın dış dudaklarını dışına kadar sarkacak şekilde büyüdüğü görülebilmektedir. Sağlık açısından son derece önemli bir şikâyet oluşturmasa da estetik açıdan oldukça rahatsız edici olabilir. Şikâyetin ortaya çıkışı doğuştan olabilirken aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak da oluşabilmektedir. Cinsel hayatı erkek için etkilemezken kadının bireysel olarak kendini kötü hissetmesi sonucu cinsel soğukluk oluşturabilir.

Klitoral Hudoplasti

Kadınlar için orgazm sağlayan en önemli bölümlerden biri olan klitoris, operasyonu ile klitoris üzerinde olan tümsekçiğin alınması sağlanır. İşlem klitorise hiçbir zarar vermediği gibi, daha fazla ortaya çıkmasını sağlayarak penis ve partnerin vücudu ile daha fazla temas etmesi mümkün olmaktadır. Klitoris etrafında oluşan cilt kırışıklarının düzeltilmesi için yapılan operasyon hem görsel olarak pozitiflik katarken hem de cinsel olarak artı kazandıracaktır.

Vajina Daralta, Gençleştime Ameliyatı

Kadınlarda genital organın içi olarak yada döl yatağı olarak bilinen kısıma vajina denmektedir. Bebeğin oluşumu için ilk adım bu noktada atıldığı için cinsel ilişkinin başladığı noktada yine burası olmaktadır. Ayrıca gelişim evresi sona eren fetüsün de doğumu bu noktadan gerçekleşir. Doğuma olanak tanımasına rağmen söz konusu bölümün asıl görevi eşler arasında gerçekleşen cinsel birleşmede hem penisi karşılamak hem de cinel hazzın ortaya çıkmasını sağlamaktır. Normal doğumlarda oldukça genişleyerek bebeğin çıkışına olanak tanıyan bölge doğum sonrasında yeniden eski ölçülerine dönemeyebilir. Bu noktada vajina daraltma operasyonu kaçınılmaz olacaktır.

Vajinoplasti Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti ameliyatı, zaman içinde doğuma bağlı olarak genişleyen vajinanın daraltılarak eski formuna döndürülmesi işlemine denmektedir. Doğu kökenli kadınların en büyük sorunları arasında yer alan erken doğum ve doğuma bağlı olarak ciltte sarkma ve elastikiyetin fazla olması henüz genç  sayılacak yaşlarda vücutun pek çok noktasında sarkmayı beraberinde getirecektir. Bazı vakalarda görünen mukoza sarkması da yine derinin elastikeyetinin fazla olması ile doğrudan orantılıdır. Vajina sarkmasına da neden olan sarkma görsel olarak pek fark edilmez. Fakat cinsel ilişkide oldukça büyük sorunları beraberinde getirecektir.

“Vajina genişlemesini etkileyen ana unsur doğum ve doğum sayılarının yoğun olması olsa da, henüz doğum yapmamış bireylerde de sarkmanın gerçekleştiği görülmüştür”

Vajina son derece güçsüz kaslar ile örülüdür. Buda gevşemenin kısa sürede gerçekleşmesine neden olabilir. Bu yönü ile bakıldığı zaman yapılacak bir takım egzersizler vajina kaslarının güçlenmesini sağlayabilir. En bilindik vajina egzersizi idrar yaparken arada tutup bırakmaktır. Bu yöntem kegel egzersizi olarak bilinmektedir. Normal doğum sonrasında hayli zayıflayan vajina kaslarını daha da zayıflatan ana unsur, doğumun kolay ve hızlı olabilmesi için vajina da açılan epizyotomi kesileridir. Söz konusu kesiler kas güçünü daha da düşürmekte olsa da normal doğumu rahatlatan ana unsurlar arasında yer almaktadır.

“Doğum sayısı arttıkça kesi sayısı artacak, kesi sayısı arttıkça da gevşeme katsayısı yükselir”

Vajina kaslarının zayıf olması sadece cinsel tatminsizliğe yol açmayacaktır. Aynı zamanda kasların zayıf olması zaman içinde idrar kaçırmanında temelini oluşturacaktır. Daha da rahatsız edici boyutu ise cinsel ilişki sırasında, hatta oturup kalkarken dahi vajinadan ses gelişidir. Bu nedenle vajina arka duvarına yapılan işlem ile vajina duvarında daraltma mümkün olmaktadır.

“Vajinoplasti ameliyatı genel manada vajina daraltma ameliyatı anlamını taşımaktadır”

Vajina içinde yer alan dokudan bir miktar alınarak geriye kalan dokunun dikilmesi temeline dayanmaktadır. Yaklaştırılarak dikilen iki yaka sayesinde vajina da istenilen seviye yakalanacaktır. İşlemin tahmini süresinin 45 dakika süreceğini varsayabiliriz. Fakat bazı durumlarda işlemin 2 saate kadar uzamasına hazırlıklı olmak gerekir. Yapılan operasyon sonrasında hastanede kalmanızı gerektiren bir sebep yoktur. Ertesi gün ise pansuman yaptırmanız gerekmektedir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken diğer önemli koşulları şöyle sıralayabiliriz;

  • Dikişlerin kendiliğinden düşmesine bağlı olarak dikiş aldırmanız gerekmez
  • Tuvalet temizliğine maksimum özen gösterilmelidir.
  • 3 Hafta boyunca deniz, havuz ve küvete girmemeniz gerekmemektedir.
  • Ayakta duş alınmalı ve bölgeye yabancı bir cisim ile yıkama işlemi uygulanmamalıdır.
  • 6 Hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir.

Bu sayede ameliyat sonrası sürecin sorunsuz atlatılması mümkün olacaktır. İşlem adet görmeye engel bir durum içermez. Eğer operasyondan sonra yeniden normal doğum tercih edilirse vajina da gevşeme olacaktır. Bu nedenle vajinayı korumak için ya operasyonu sezeryan doğum ile bitirmek ya da operasyonu çocuk sayısına ulaşıldıktan sonra tercih etmek doğru olacaktır. Vajina daralması ilk düşünüldüğünde erkeğin cinsel ilişki sırasında yaşadığı sorunlar arasında yer alsa da bu karşılıklı bir tatminsizliği doğurmaktadır. Zira cinsel ilişki sırasında temas etmeyen penis ve vajina istenilen haz duygusunun ortaya çıkmasını engelleyecektir.

Vajina Ameliyatı ve Labioplasti

Vajina ameliyatı genel anestezi altında uygulanan bir operasyondur. Ortalama 1-2 saat arasında süren vajinoplasti ameliyatında daraltma vajina girişinden arkaya doğru yapılmaktadır. Yapılan müdahale de dikişler ve dikiş izleri vajina içinde kalmaktadır. Bu nedenle dikişe ve dikiş izlerine dair bir görüntünün görülmesi imkansızdır. Pelvis tabanında yer almakta olan vajina alt taban kaslarının birbirine yaklaştırıldığı ameliyatlar, başarılı biten operasyonlar olmaktadır.

“Vajina ameliyatları sırasında, vajina bölgesi ile ilgili diğer ameliyatlarda yapılabilir. Örneğin iç dudak şekillendirilmesi de aynı işlem sırasında gerçekleşebilir”

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrasındaki Süreç Nasıl İşler?

Vajinoplasti ameliyatı olduktan sonra hastaların taburcu olması çok kısa sürmektedir. Taburcu olduktan sonraki süreçte en önemli sorun hijyen konusudur. Daha önce de dediğimiz gibi dikişlerin kendi kendilerine eriyecek olması harici bir operasyonu gerekli kılmayacaktır. Bölgenin temiz tutulmasına ek olarak cinsel ilişkiye girmek için 45 gün beklemek, bölgeye iyileşmek için ihtiyaç duyacağı süreyi sunacaktır. Bu noktada yine de kontrollü bir şekilde cinsel ilişkiye girmek ilk iki aylık süreçte acı oluşmaması için doğru seçim olacaktır.

Vajina Daraltmak İçin Egzersiz

Başlıca genişleme sebepleri arasında iri bebek doğurma ihtimali yer alıyor gibi bilinse de vajina genişlemesine neden olan pek çok farklı noktadan söz etmek mümkündür. İri bebek konusunu takip eden ikinci önemli etken ise ard arda gelen sık doğumlar da önemli bir pay oluşturmaktadır. Fakat kegel egzersizleri düzenli yapıldıkları taktirde oldukça etkili daraltma yöntemlerine dönüşebilmektedir. Gün içinde tüm vücutta yer alan kas gurupları gibi vajina kasları da hareket etmektedir. Fakat bölgeyi uyarmak için daha çok egzersiz yapmak daralmayı sürekli hale getirecektir.

“Kegel egzersizi hem vajina daralmasına yardım ederken hem de ilerleyen yaşlarda yaşanan idrar kaçırma sorunlarına karşı koruyucu etki göstermektedir”

Ameliyatın Orgazm Üzerindeki Etkisi

Cinsel ilişki sırasında orgazm’a ulaşmak için klitoris’in önemi yatsınamaz bir gerçektir. Yapılan vajina daraltma ameliyatından sonra penis ve klitoris’in daha fazla temas etmesi ile cinsel hazzın daha fazla artacağını söylemek mümkündür. Buna ek olarak daha dar bir vajene giren penis orgazm hissini de katlayacaktır. Fakat cinsel isteksizliğin sebepleri arasında farklı koşullar olduğu unutulmamalıdır.

“Cinsel hazzın artması için yapılan vajina daraltma ameliyatı sonrasında hem cinsel haz artarken hem de cinsel isteğin pozitif iyileştiği görülmüştür”

Vajina Daraltma Ameliyatının Riski

Eğer işlem konusunda uzman bir doktor tarafından yapılıyor ve tam donanımlı bir klinikte gerçekleştiriliyorsa, ameliyatın riskleri sadece ameliyat sonrası enfeksiyon riskleri ile sınırlı kalacaktır. Bu nokta da enfeksiyon kapmamak adına hekiminizin vermiş olduğu kurallar listesine uygun hareket etmeniz yereli olacaktır. Ayrıca ilişki için minimum 6-8 hafta arasında beklemeniz de ameliyatın tam manası ile iyileşmesine olanak sağlayarak cinsel organda kanama riskini ortadan kaldıracaktır.

“Vajina daraltma ameliyatı ile pek çok çiftin evliliklerinde ya da birlikteliklerinde cinsel isteğin yeniden yakalanması mümkün olmaktadır. Kliniğimizde uygulanan yöntem ile vajina daraltma operasyonları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmekte, uzman hekimin gözetiminde yeniden normal cinsel yaşama dönmeniz için olanaklar sağlanmaktadır.

Genital Bölge Beyazlatılması

Yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkabilen ya da doğuştan gelen özellikler arasında yer alan vajina kararması oldukça sık görülen sorunlar arasında yer almaktadır. Lazer ile müdahale edilerek 2 seans işlemde beyazlatma bölgede sağlanabilmektedir. Hormonal değişimlerin büyük rol oynadığı siyahlaşma sorununu kremler ya da benzer cilt ürünleri ile çözmek mümkün değildir. Gebelik sırasında en üst düzeye çıkan estrojen hormonuna bağlı olarak UV ışınlarının etkisinde kalan vajina da kararma yoğun bir noktaya ulaşmaktadır.

Gspot Uygulaması ile Büyütme

Gspot uygulaması, orgazm sorunu yaşayan kadınların talep ettiği önemli klinik destekler arasında yer almaktadır. Daha komplike ve güçlü orgazm talep eden kadınların tercihleri arasında yer alan Gspot uygulaması ile orgazm sorunu yaşayan tüm bireyler için minimum 6-10 ay süresince üst düzey orgazm yaşamaları mümkün olmaktadır. Cinsel ilişki sırasında kolay ulaşabilir bir nokta olması için G noktası altına enjekte edilen dolgu maddesi ile G noktası bir miktar şişirilmiş ve penis için daha fazla temas yüzeyi oluşturmuş olacaktır. Vücut tarafından emilen dolgu maddesinin vücuda hiçbir yan etkisi yoktur.

Hymenoplast Kızlık Zarı Onarımı

Sağlıklı bir bireyin ilk cinsel deneyimine kadar geçen sürede, dışarıdan gelen mikrop ve bakterilere karşı, bireyi çocuk sayılacağı dönemlerde koruma amacı ile yer alan kızlık zarı, zaman içinde toplumumuz ve diğer baskıcı toplumlarda farklı bir amaç uğruna emniyet mahiyetinde kullanılmaktadır. Oysa sağlıklı bir evlilik için bireyin cinsel eğitimi ve deneyimleri son derece önemli olsa da evlilik öncesi yaşana cinsel deneyimin kabul edilmemesi için kızlık zarı büyük önem kazanmıştır. Fakat doğuştan hiç yer alamayacağı gibi esnek yapıda da görülebilen kızlık zarı söz konusu olabilir. Bu nedenle ülkemizde de önemli derecede talep gören kalıcı ve geçici kızlık zarı tedavisi kısa süreli bir işlem olup geçici süre ile yapılan kızlık zarı tedavisi 15 gün kalıcı olarak yapılan kızlık zarı tedavisi ise ilk cinsel birleşime kadar kendini korumaktadır. Bu sayede cinsel birleşmede kan akışı söz konusu olmaktadır.

Dış Dudak Dolgunlaştırma ve Estetiği

Kadınlarda doğuştan var olan şekil bozuklukları ve ilerleyen zaman içinde görülen dudak dış dudak değişiklikleri, kadınlar için psikolojik travma oluşturan etkiye sahiptir. Vajina da görülen şekil bozuklukları kadınlar için hem mutsuzluğu hem de cinsel isteksizliği beraberinde getirebilmektedir. Kadının huzurlu olmadığı koşullar altında cinsel ilişkiye girmesi ve birlikteliğini normal seyrinde devam ettirmesi çiftler için oldukça zor olacaktır.

“Dış dudak kadın cinsel organının en dış kısmında yer alan, bakıldığında ilk görülen kısımdır”

Dış dudağın şekli ve görünüşü estetik açıdan ilk dikkat çeken alan olmaktadır. Dış dudak şikayetleri incelendiğinde sürecin doğuştan itibaren az gelişmiş, çok gelişmiş ve asimetrik gelişmemiş olarak farklılıklar oluşturabildiğini görmek mümkündür. Dış dudağın şekli ve büyüklüğü ve istenilen ölçülerde gelişmiş olması en çok tercih edilen yapılardır. Genel olarak genç kadınların şikayet ettiği durumlar arasında tam olarak gelişmemiş dış dudak ve asimetrik olarak gelişmemiş dış dudak şikayetleri öne çıkmaktadır.

Vajinanın Görünümü Neden Bir Probleme Dönüşmektedir?

İlk olarak estetiksel bir görünüm talebi olarak basite indirgense de vajina görünümü son derece önemli bir konudur. Vulva ile ilgili yapılabilecek en büyük genelleme Türk kadınında ya çok gelişmiş ya da yeterince gelişmemiş olmasıdır. Bu standartların arasında kalan çoğunluğun daha fazla olduğunu söylemek doğru olacaktır.

“Görünümü dolgun olan dış dudak, doğuştan gelen bir özelliktir”

Dış dudakların gelişmiş yani dolgun olduğu bireylerde genel olarak pubis yani kasık bölgesinin de dolgun olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle bikini giydiğinizde ortaya çıkan bu görünüm çok hoş olmayan bir yapı oluşturmakta ve dikkat çekmektedir. Gereğinden büyük olan dudaklar vajinanın aşırı derecede terlemesini beraberinde getirecektir. Terin tetikleyeceği nem ise hem kötü kokuyu hem de vajina salgılarının birikmesi sonucunda mantar enfeksiyonlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kadının partneri karşısında kötü hissetmesi ve duygusal olduğu kadar fiziksel de rahatsız olması olasıdır.

Sorunun bir diğer boyutu ise kıyafet seçimi konusunda gerçekleşmektedir. Yine çok dolgun dudaklara sahip olan kadınların istediği bikiniyi ve iç çamaşırı giyememesine ek olarak istediği pantolonu dahi giyememesi olası nedenler arasında yer almaktadır. Büyük olan dış dudakların lokal anestezi altında küçültülmesi mümkündür. Fakat bazı durumlarda operasyonun genel anestezi altında yapılması gerekebilir.

Dış Dudak Dolgunlaştırması Nasıl Yapılır?

Dış dudak büyütme ihtiyacı iki farklı istekle ortaya çıkabilir. Bu isteklerden birincisi estetik beklentiler olurken ikinci istek yine estetik ihtiyaçlara göre şekillenen özgüven hissinden kaynaklanmaktadır. Zira dış dudağın büyük olması önemli faktörlere neden olsa da küçük olması fizyolojik açıdan her hangi bir değişiklik oluşturmayacaktır. Dış dudağı zayıf olan kadınların talep ettiği bu operasyon yaş faktörüne bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yüzdelik bakımdan bakıldığında doğuştan küçük dudak ile doğmak yaygın olsa da beklentiler 20’li yaşların ortasında artmakta ve büyük dudak talebi öne çıkmaktadır. Fakat asıl operasyon beklentisi ve talebi ilerleyen yaşlarda tamamen sönen ve diri görünümünü kaybeden dudak durumundan sonra operasyon talepleri ortaya çıkmaktadır.

“Dış dudak büyütme operasyonu vücudun bir başka bölgesinden alınan yağların dış dudağa enjekte edilmesi ile yapılmakta ve bu sayede istenilen dolgun görünüm kazanılmaktadır”

Dış dudak dolgusu için kullanılan bir başka madde ise; kalın partiküllü hyaluronik asitli dolgular kullanılabilmektedir. Fakat tercihin her zaman kişinin kendi vücudundan alınan yağlardan yana kullanılması doğru seçim olacaktır. Yine küçültme operasyonunda olduğu gibi büyütme operasyonu da lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Bu nokta da seçim kişinin acı eşiğine ve doktor tavsiyesine bağlı olarak değişmektedir.

Vajina Dış Dudak Ameliyatından Sonra Yaşanacak Süreç

Dış dudak ameliyatının toplam da 1-2 saat arasında sürmesi mümkündür. Bu süre içinde anestezinin etkisi ve anestezinden sonra düzelme süreci de zaman planlamasının içinde yer almaktadır. Doktor tavsiyesine göre hastanın bir süre dinlenmesi gerekebilir. Fakat takip eden 3-4 saat içinde hastanın günlük yaşamına dönmesi mümkün olmaktadır. Operasyon bir ağrı ya da acı oluşturmaz. Fakat operasyondan sonra bir miktar sızı hissetmek mümkündür.

Taburcu olan hastanın 1-2 gün içinde iş hayatına dönmesi mümkündür. Fakat iş hayatına döndükten sonra ağrı hissetmesi olasıdır. Bu nedenle doktorunuzun tavsiye edeceği ağrı kesicileri kullanmanız normal yaşamınızın etkilenmesini engelleyecektir. Operasyonun en büyük avantajı ise dikiş aldırma zorunluluğun olmamasıdır. Zira yapılan operasyonlarda daimi olarak eriyen ipler kullanılmaktadır.

“Operasyonun başarılı sayılabilmesi için, iyileşme sürecinin de başarılı bir şekilde tamamlanması gerekir. Bu nedenle operasyon sonrasında vajina temizliğine maksimum derecede özen gösterilmelidir”

Vajina dış dudak büyütme operasyonundan sonra hastanın günlük rutinine dönmesi kısa sürsede iyileşme süreci ortalama 1.5 ay sürebilmektedir. Bu nedenle ilk 1.5 aylık süre bitene kadar cinsel ilişkiye girmemek faydalı olacaktır. Söz konusu tedavi sürecine Müsaade etmemek enfeksiyon oluşumuna neden olabilir. Bu durumda ise oldukça can sıkıcı bir sürecin başlayacağını söylemek mümkündür. Zira bölgenin her gün pansuman edilmesine ek olarak antibiyoterapi ile kişinin yüzleşmesi gerekecektir.

Dış Dudak Ameliyatının Riskleri

Vajina estetiği, ameliyat riskleri ve şikayetleri açısından son derece düşük bir memnuniyetsizlik oranına sahiptir. Bu nedenle vajina dış dudak ameliyatının ortadan kaldırdığı psikolojik baskıyı göz önünde bulundurursak süreç boyunca duyulması muhtemel küçük sancılar ve sızılar önem arz etmeyecektir. Ameliyatın hijyenik koşullar yerine getirildiğinde bir risk oluşturduğu henüz kaydedilmemiştir. Vajina estetiği için şikayet ister küçültme ister büyütme olsun, öncelikli olarak dudak boyutlarının uzmak hekim tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Muayenenin ardından dudağın büyütülüp ya da küçültülmesine karar verilebilir. Bu nokta da en çok akla gelen dudak estetiği fiyatları konusunda bir fiyat hakkında konuşmak için öncelikli olarak muayenenin ve tedavinin ne yönde olacağının belirlenmesi gerekmektedir.

“Kliniğimizde dudak büyütme operasyonları yeni nesil tıp endüstrisinin de desteği ile sorunsuz bir şekilde tamamlanmaktadır”

Dış Dudak Erimesinden Korunmanın Yolları

Dış dudak erimesinin yaşlılıkla birlikte erimesi normal olarak karşılanır. Fakat dış dudak erimesinden korunmak belirli bir oranda mümkündür. İnsan bedeni kilo aldığında kulak yapısı haric vücudun her bölgesinde bir takım orantılı büyüme ve değişme ortaya çıkmaktadır. Yine bu büyümeden etkilenen ana noktalardan biri de hassas yapısı ile vajina bölgesidir. Son derece yumuşak ve esnek bir yapıya sahip olan bölge hızlı bir şekilde alınan kilolar ile genişlemeye uğrayacaktır. Fakat takip eden süreçte kilo kaybı ister hızlı ister yavaş olsun oluşan cilt gevşemesi ve sarkması geri toplanmayacaktır. Söz konusu sarkmalardan korunmak için kilo dengesinin korunması oldukça önemlidir. Fakat ilerleyen yaşlar ile birlikte ortaya çıkan menopoz durumu kilo değişikliğini beraberinde getirerek önce sarkmayı sonrasında sarkan derinin kırışık bir görünüm almasını sağlamaktadır.

“Kliniğimizde yapılan dudak büyütme estetikleri ile sarkma ve gevşeme ister yaşlılığa bağlı olsun, isterse de doğuştan genetik olarak oluşsun başarılı bir şekilde istenilen görünüme kavuşturulması sağlanmaktadır”

Labia majora Estetiği ile Küçültme

Dış dudağın olması gerektiğinden çok daha büyük bir formda olması özellikle bikini ve dar pantolon giymek isteyen kadınlar için oldukça büyük bir sorun oluşturacaktır. Çünkü hem iç çamaşır dışından fazlası ile belli olan dış dudak hem de sürtünmeden dolayı tahriş olabilmektedir. Yapılan dış dudak küçültme operasyonu ile bu görünüm yok edilirken, dış dudağın gergin ve dolgun yapısı korunmaktadır. Dış dudağın büyümesini etkileyen ana unsurlar arasında yer alan fazla kilo olacağı gibi, yağlı cilt yapılarına sahip kadınlarda da dış dudağın büyüklüğü önemli etkenler arasında yer almaktadır.

Genital Bölge Estetiğinin Uygulanabileceği Bireyler

Vajina estetiği ya da genital estetik olarak bilinen işlemler, kendisini ve söz konusu bölgeleri beğenmeyen her bayanın talep edebileceği estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Şekil değişiklikleri, onarımlar, büyütme ve küçültme operasyonlarına ek olarak eksiltme operasyonları da yapılmaktadır. Cinsel hazzı ve psikolojik mutluluğu ortaya çıkaran söz konusu operasyonlar ile kadının da erkeğinde daha fazla orgazm olması mümkün olabilmektedir.

Genital bölgede estetik olmadığı düşüncesine kapılan kadınların, söz konusu sorun ortadan kalkana kadar cinsel tabularını yıkması ve pozitif bir birlikteliğe adım atması oldukça zor olacaktır. Bu yönü ile bakıldığında mutlu bir birlikteliğin temelini oluşturan genital bölge estetik operasyonlarına olan talep her geçen gün artmakta ve bu sayede pek çok yeni hayat pozitif iyileşmeye sahne olmaktadır.

“Kliniğimizde uygulanan genital cerrahi ile estetik tedavileri için uzman hekimimizin ilk muayenesi sonrasında yapılacak işlemlere yönelik bir tablo oluşmaktadır. Bu nedenle en çok merak edilen konuların başında gelen operasyon maliyetlerinin söz konusu muayeneden sonra ortaya çıktığınız söylemek doğru olacaktır”

Bu Hizmeti Sosyal Medyada Paylaş!