DIŞ DUDAK KÜÇÜLTMESİ

DIŞ DUDAK KÜÇÜLTMESİ

Cinsel organdaki en önemli olan yapı dış dudaklardır. Dış dudak, her iki tarafta önden arkaya doğru uzanan, iç dudaklardan daha kalın ve hafifçe dolgun görünümlü deri kıvrımlarından oluşuyor.

Vajinal bölgedeki dolgun dış dudaklar liposuction işlemiyle küçültülebilir. Eğer aşırı dış dudak dolduğunluğu varsa küçültmek için cerrahi işlem tercih edilir. Dış dudağın bir kısmı kesilerek çıkarılır. Dış dudak küçültme lokal anestezi altında yapılabilir fakat bu ameliyatın yanında başka bir işlem daha tercih ederseniz genel anestezi tercih edilmelidir.Vulvoplasti ameliyatı ortalama 1 saat sürer.

Hastanede kısa bir süre dinlendikten sonra evinize dönebilirsiniz. Ağrılı bir ameliyat olmadığı için iyileşme süreci hızlıdır. Ameliyattan 3 gün sonra duş alabilirsiniz. Operasyonda kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için pansumana gerek yoktur.

İyileşme süresince genital bölgenin hijyenine dikkat etmelisiniz. Genital bölgenin hassasiyeti 3 hafta boyunca sürer. 3. haftadan sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

https://www.doktortakvimi.com/arzu-degirmenci-akar/kadin-hastaliklari-ve-dogum/izmir linki ile Doktor Takvimi'nden ya da Karataş Hastanesi'nden +90 (232) 441 41 70 nolu telefondan Online Randevu alabilirsiniz.

#estetik  #ameliyat  #DoğumUzmanım

KAYNAK: OP.DR. LEYLA ARVAS

 

Sosyal Medyada Paylaş